Łazienka

Zalety akrylowych wanien i brodzików

Wanny akrylowe należą z całą pewnością do najczęściej wybieranych dziś. Materiał od momentu, gdy tylko pojawił się na rynku został uznany za przełomowy. Posiada on szereg zalet i tak naprawdę samych wad produktu jest mało. Zazwyczaj z akrylu robione są brodziki, jak i wanny – tłumaczymy dlaczego i przybliżamy zalety akrylowych produktów.

akrylowa wanna

Dobra i tania wanna z akrylu

Dobra wanna wcale nie musi być droga. Potwierdzeniem tego są właśnie wanny akrylowe, które zaliczane są do tych najtańszych. Do zalet zaliczyć można to, że są niezwykle lekkie. Można je więc łatwo przetransportować a także i zamontować. Sam akryl jest materiałem ciepłym, co w przypadku wanny czy brodzika ma spore znaczenie. Woda w wannie nie wychładza się tak szybko, jak w przypadku wanien emaliowanych.

Tanie akrylowe wanny znajdziesz na: www.nanolazienki.pl/Wanny-c4

W przypadku brodzika także nie ma dyskomfortu podczas wchodzenia pod prysznic. Kolejną zaletą produktów akrylowych jest łatwość utrzymania ich w należytej czystości.  Akryl jest materiałem gładkim, który nie posiada widocznych porów, w które może wchodzić brud. Tym samym jest bezproblemowy podczas czyszczenia. Powierzchnię powinno się jednak czyścić specjalnymi płynami czy roztworem wody z octem. Zaletą akrylu jest to, że w razie delikatnych pęknięć, zadrapań można powierzchnię naprawić. Na rynku dostępne są specjalne zestawy naprawcze, które składają się z pasty polerskiej lub płynnego akrylu.

To właśnie dzięki nim można szybko naprawić powstałe uszkodzenia. Kolejną zaletą akrylu jest jego kolor. Biel nie żółknie i przez długi czas pozostaje niezmieniona. Niestety na rynku pojawiły się modele z Chin, które nie są wykonywane z dobrej jakości akrylu. To właśnie one szybko pękają i żółkną, chociaż kuszą niezmiernie niską ceną. Wybór takiego produktu, jest dosyć ryzykowny, ponieważ w przypadku, gdy wybrana wanna zostanie obudowana płytkami zacznie żółknąć lub pękać, trzeba będzie wymienić ją po prostu na nową – co może okazać się kosztowne. Zaletą jest także to, że to właśnie one są dźwiękochłonne. Napełnienie wanny nawet w nocy może zostać wykonane dyskretnie.