Łazienka

Miska bezkołnierzowa czy tradycyjna?

miski wc do łazienki

Urządzanie łazienki nie należy do zadań łatwych. Najlepiej wiedzą to osoby, które niedawno musiały podejmować decyzje związane z wyborem poszczególnych elementów łazienkowego wyposażenia. O ile odpowiednie dopasowanie płytek, wybór kabiny czy wanny zdaje się być istotny, o tyle decyzja o zakupie ceramiki podjęta zostaje często pochopnie i bez wcześniejszej analizy. Jest to poważny błąd, który może rzutować nie tylko na estetykę wnętrza, ale także i na jego funkcjonalność. Jeśli chcesz wiedzieć jaką miskę WC korzystniej jest wybrać, tradycyjną czy bezkołnierzową — przeczytaj koniecznie poniższy tekst!

armatura

Tradycja miska WC – czyli jaka?

Warto zacząć od wytłumaczenia podstawowych pojęć. Za toaletę tradycyjną uchodzą kompakty WC, posiadające kołnierz wewnętrzny. Jeszcze dekadę temu, modele takie znajdowały się w praktycznie każdym polskim domu. Produkty te są łatwe w montażu i niedrogie. Atuty te wciąż są doceniane przez wiele osób, które do urządzania łazienki podchodzą przez pryzmat ekonomiczny. Pomimo wymienionych zalet, modele te powoli przechodzą do lamusa. Z powodzeniem zastępują je nowoczesne miski WC, zazwyczaj podwieszane, które zostały pozbawione kołnierza wewnętrznego.

Zalety bezkołnierzowych misek WC

Miski bezkołnierzowe posiadają wiele zalet. Produkty te są doceniane przez indywidualnych klientów na całym świecie, a także i instalatorów czy projektantów. Sam fakt, że modele te nie posiadają kołnierza wewnętrznego, sprawia, że dużo łatwiej jest utrzymać je w należytej czystości. Nie ma w nich bowiem zakamarków, w których zazwyczaj gromadziły się i namnażały, groźne dla zdrowia drobnoustroje. Brak kołnierza przekłada się również na dużo bardziej efektywne spłukiwanie muszli przy użyciu niższej ilości wody. Urządzenia te są więc nie tylko higieniczne, ale także i bardziej ekonomiczne, podczas codziennego użytkowania. Nie są jednak pozbawione wad. Do największej z nich zalicza się montaż. Miski WC podwieszane montuje się bowiem na specjalnych stelażach, które to umieszczane są w ścianie.

Wiele osób, które decydują się na takie rozwiązanie, obawia się, że w przypadku usterki, konieczne będzie skuwanie ściany. Tak może oczywiście się stać w przypadku, gdy zakupiona miska ze stelażem jest niskiej jakości. Z tego powodu nie warto, jest kupować tego typu produktów w przypadkowych marketach i kusić się zbyt niską ceną zestawu. Miska, jak i stelaż powinny być najwyższej jakości. Najkorzystniej, jeśli elementy te pochodzą od sprawdzonych i dobrych producentów, którzy cieszą się dobrymi opiniami. W profesjonalnych sklepach branżowych – także tych internetowych liczyć można na fachową pomoc, z której w takim przypadku, warto, jest skorzystać.

Od lat armatura, jak i stelaże z Niemiec uchodzą za najlepsze. Można jednak śmiało powiedzieć, że nasze polskie firmy nie są od nich gorsze. A na pewno są tańsze. Przed dokonaniem wyboru, warto, jest więc zasięgnąć opinii profesjonalistów, którzy mogą podpowiedzieć i pomóc w podjęciu decyzji zakupowej.