Łazienka

Metamorfoza łazienki w kilka godzin! Sprawdź czy to możliwe!

Łazienka jest pomieszczeniem, które statystycznie jest najrzadziej remontowane. Remont łazienki wiąże się z dosyć długim czasem, jaki na ten cel musimy przeznaczyć, a także i sporym kosztem, który zazwyczaj nie należy do najniższych.

Z tych właśnie powodów nasze łazienki wyglądają identycznie przez wiele lat. Czasem jednak wystarczy wprowadzić tylko kilka zmian, by wnętrze nabrało innego charakteru. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak w kilka godzin możesz zmienić wygląd swojej łazienki (LazienkiABC).

prysznic

Postaw na dodatki!

Najłatwiej będzie wymienić dodatki. Teraz wybór ich jest ogromny. I wstawiając designerskie dodatki w nieoczywistych kolorach wprowadzamy do wnętrza zupełnie inny charakter – powiew świeżości. Oczywiście dodatki takie znajdują się w różnych przedziałach cenowych. Nie musimy stawiać na te z najwyższej półki.

Ważne, żeby  były ciekawe i spełniały swoją funkcje. Oprócz dodatków takich jak: mydelniczki, podajniki na mydło, kubki na szczoteczki do zębów, haczyki można wymienić także i ręczniki. Tak naprawdę nic nie zmienia tak wnętrza jak nowe ręczniki. Najlepiej jeśli byłyby one w jednej wersji kolorystycznej. Mogą posiadać ciekawe dekory.

Znudziły Ci się stare meble łazienkowe? Możesz odmienić szybko ich wygląd decydując się tylko na zmianę uchwytów do nich. Designerskie, uchwyty dodają nowego szyku i sprawią, że cała bryła będzie prezentować się zupełnie inaczej. W nowoczesnych meblach można użyć uchwytów stylizowanych na retro, lub w przypadku mebli specjalnie postarzanych – nowoczesnych uchwytów.

 

Fototapeta, pomalowane płytki

Jednym z najłatwiejszych i najszybszych pomysłów na zmianę designu w łazience jest przemalowanie płytek lub użycie fototapety na jednej ze ścian. Nowoczesne fototapety odporne są na działanie wody, a także i szorowanie.

Można je więc zastosować do specyficznego wnętrza, jakim jest łazienka. Położenia tapety nie wiąże się z długim czasem. Zazwyczaj potrzeba kilkadziesiąt minut, by cieszyć się odnowionym wnętrzem. Fototapety jakie dostępne są na rynku utrzymane są w różnej stylistyce.