Łazienka

Mała łazienka z wanną czy prysznicem?

wanna

Myśląc o aranżacji małej, nieustawnej łazienki zazwyczaj mamy przed oczyma taką, w której znajduje się kabina prysznicowa. Jest jednak spore grono osób, które po prostu nie są w stanie wyobrazić sobie tego, by ich wnętrzu mogło zabraknąć wanny. Okazuje się, że nic straconego! A my podpowiadamy na jakie modele należy zwrócić uwagę, by było funkcjonalnie, ale i estetycznie.

wanna łazienkowa

Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?

Kabina prysznicowa z całą pewnością jest bardziej praktyczna niż wanna i po prostu z wielu względów bardziej nadaje się do małych powierzchni. Po pierwsze zajmuje mało miejsca. Na rynku dostępne są modele narożne, które posiadają 90 cm, 80 a nawet i 70 cm. Chociaż te, które mają 70 cm, powinny być wybierane w ostateczności.

Korzystanie z nich nie jest zbyt komfortowe. Po drugie, z kabiny prysznicowej można skorzystać szybko przed wyjściem do pracy czy szkoły. Podczas tej czynności zużywa się mniej wody, niż w przypadku długiej kąpieli w wannie.

Dobra kabina prysznicowa to taka, która została wykonana z grubego, bezpiecznego szkła hartowanego. Oparta jest o łożyskowany system jezdny – czyli np. rolki. A także posiada specjalną powłokę ochronną, która ma wpływ na utrzymanie jej w należytej czystości.

Sprawdź również: Sklep z wannami do łazienki www.lazienkiabc.pl/Wanny-c4

Wanna do małej łazienki – czy to możliwe?

Wielu producentów z branży łazienkowej wprowadza na rynek wciąż nowe modele, które dopasowane są do wnętrz o mniejszej powierzchni. Są to wanny narożne, które pomimo małej powierzchni zewnętrznej pozwalają na wzięcie komfortowej kąpieli.

Niektórzy producenci wprowadzili nawet wanny wolnostojące, które posiadają np. 150 cm długości lub są modelami, które mogą ze względu na swój kształt zostać zamontowane pod ścianą. Wybór jest naprawdę spory.

Decydując się jednak na wannę powinniśmy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. Najlepsze będą te wykonane z akrylu. Materiał ten jest lekki i tym samym bezproblemowy podczas transportu czy montażu. Jest ciepły i ze względu na gładką, nieporowatą powierzchnię jest łatwy podczas czyszczenia.