Łazienka

Łazienka w stylu orientalnym – jak ja urządzić?

meble pod umywalkę

Na co dzień jesteśmy otaczani tak wieloma bodźcami, że coraz częściej we wnętrzach stawiamy na naturalne dekory czy materiały. Taka aranżacja wpływa na nasze poczucie relaksacji, działa kojąco i odprężająco. A miejscem, w którym chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu jest właśnie łazienka. Podpowiadamy jak urządzić łazienkę w stylu orientalnym, który dziś jest coraz bardziej popularny!

meble łazienkowe

Meble łazienkowe w kolorze ciemnego drewna

Łazienka w stylu orientalnym składa się z wielu elementów. Jednym z ważniejszych i najbardziej charakterystycznych są meble. Z egzotyką kojarzą się nam piękne meble w kolorze ciemnego drewna, lub wręcz wykonane z niego. Wielu producentów posiada takie modele w swojej ofercie. Oczywiście te, które są zrobione z naturalnego drewna będą trwalsze, a także i sporo droższe.

Dostępne są także i takie wykonane z płyt wiórowych i pokryte drewnianym dekorem. Decydując się na zakup mebli, powinniśmy wziąć pod uwagę to czy zostały one w sposób wystarczający zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci. Powinny być pokryte lakierem lub specjalną folią.

Egzotyczna fototapeta w łazience

Większość z nas wyobraża sobie łazienkę jako miejsce, które jest wypełnione białymi, sterylnymi płytkami. Chociaż taki dobór materiałów i kolorów na pewno jest higieniczny, o tyle z całą pewnością nie wpływa pozytywnie na nasze poczucie relaksacji. Jedną z coraz bardziej popularnych opcji jest fototapeta z motywem egzotycznym. Wydawać by się mogło, że co jak co, ale fototapety nie nadają się do tego typu wnętrz, jak łazienka, w których są narażone na kontakt z wodą.

Okazuje się jednak, że tak wcale nie jest. Współczesne fototapety wykonane zostały z materiałów, które to są odporne na działanie wilgoci i wody. Można je czyścić wieloma preparatami, a struktura ich i kolory pozostaną bez zmian. Mogą być to specjalne fototapety, które są laminowane, lub takie które zostały dodatkowo zabezpieczone np. szkłem czy plexi. Dzięki takim tropikalnym fototapetom możemy sprawić, że nasza łazienka nabierze zupełnie innego, modnego charakteru, a my poczujemy się w niej po prostu wyjątkowo!