Łazienka

Jaki przycisk spłukujący wybrać?

przycisk spłukujący

Decydując się na zakup miski podwieszanej ze stelażem stajemy przed koniecznością dobrania do niej przycisku spłukującego. Wielu osobom wybór tego elementu wydaje się błahy, a jednak to właśnie on jest jednym z nielicznych elementów zewnętrznych w montażu podtynkowym a także to właśnie on może zadecydować o tym ile wody będziemy zużywać podczas spłukiwania.

 kompakt wc

Czym się kierować podczas zakupu przycisku spłukującego?

Przycisk spłukujący powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany do zestawu podtynkowego jaki posiadamy. Musi mieć przede wszystkim określone wymiary. Często przycisk znajduje się już w zestawie, jednak może nie podobać nam się wizualnie. Czy jest wtedy jakaś alternatywa dokupienia do stelaża innego przycisku? Zazwyczaj jest taka opcja.

Dobrzy producenci posiadają w swojej ofercie kilka przycisków, które będą pasowały do wybranego przez nas modelu.  Znajdują się zazwyczaj jednak w różnych przedziałach cenowych, w zależności od tego z jakiego materiału zostały wykonane – więcej przycisków www.nanolazienki.pl/Przyciski-splukujace-c147

Najprostsze są przyciski jednofunkcyjne. Są one także najtańsze, jednak przed wyborem akurat tego przycisku warto się zastanowić. To właśnie bowiem one zużywają najwięcej ilości wody. Nie posiadają bowiem rozdzielenia na mniejszą i większą ilość wody. Lepiej sprawdzą się te dwufunkcyjne, ponieważ dzięki nim można decydować o tym jaką ilością spłukujemy miskę WC. Dzięki takiemu rozwiązaniu można znacznie zmniejszyć ilość zużywanej wody, a co za tym idzie płacić mniej za rachunki. Są też przyciski spłukujące z funkcją stop, dzięki niej można natychmiastowo odciąć dopływ wody. Jest to rozwiązanie pozwalające na największą oszczędność wody.

Takie przyciski posiadają stelaże od dobrych producentów i zazwyczaj to właśnie one znajdują się już w zestawie. Cena za nie jest wyższa, ale jest to zakup, który w relatywnie krótkim czasie się zwraca. Są też przyciski nowoczesne uruchamiane na podczerwień. Stosowane są jednak zazwyczaj w toaletach publicznych, w których kwestie higieny mają duże znaczenie a także bezawaryjność produktu.