Łazienka

Jaką baterię umywalkową wybrać?

baterie umywalkowe

Wszystkie elementy wyposażenia łazienki są istotne i mają wpływ na jej funkcjonowanie. Jednym z ważniejszych produktów, jest bez wątpienia baterie umywalkowa. To właśnie z niej bowiem korzystamy nawet kilkadziesiąt razy dziennie, w zależności od ilości domowników. Wybierając tą odpowiednią nie powinniśmy więc kierować się tylko względami estetycznymi, ale i przede wszystkim parametrami technicznymi. To właśnie od nich zależna będzie funkcjonalność.

tanie baterie umywalkowe

Współczesny rynek branży łazienkowej przepełniony jest bateriami od różnych producentów. Oczywiście jedne z nich są lepsze inne gorsze, jeszcze inne tak naprawdę są praktycznie niefunkcjonalne. Być może na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Jednak podczas samego użytkowania widać różnicę, i to czasem bardzo szybko.

Polecany sklep z bateriami umywalkowymi – https://www.nanolazienki.pl/Baterie-umywalkowe-c11

Na co zwracać uwagę wybierając baterię?

Wybierając baterię powinniśmy przede wszystkim wziąć ją do ręki. Te lepszej jakości wciąż ważą więcej. Jest to też pierwszy punkt, od którego powinniśmy zacząć. Dobry materiał jest ciężki. Lekkie, chociaż ładne powinniśmy od razu odłożyć na bok.

Następnie należy sprawdzić, dopytać sprzedawcę, z czego została wykonana głowica. Powinna być ceramiczna. Tylko wtedy będzie przez długi czas bezawaryjna i będzie gwarantem płynnej pracy. Istotne jest też to czy wybrane prze nas model posiada jakieś dodatkowe funkcje. Idealnie gdyby bateria posiadała ograniczniki przepływu wody, lub chociażby perlatory. Perlator umieszczany jest zazwyczaj na końcu wylewki. To właśnie dzięki niemu wypływająca woda ma zwiększoną objętość, jest perlista i przyjemna w kontakcie ze skórą. W rezultacie widy zużywamy nawet o 30% mniej.

Niektóre z lepszych baterii posiadają specjalną powłokę, która odpowiedzialna jest za ich długoletnie połysk, a także bezproblemowe czyszczenie. Takie baterie są też w większym stopniu odporne na wszelkiego rodzaju zarysowanie. Dobrą baterię umywalkową, poznać można także po okresie gwarancji. Jest ona także potwierdzeniem wysokiej jakości. Niektóre modele posiadają nawet piętnastoletnią gwarancję producenta.

Ile kosztuje dobra bateria?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Baterie umywalkowe znajdują się w różnych przedziałach cenowych i nie zawsze ta najdroższa będzie najlepsza. Średniej klasy bateria kosztuje około 300 – 400 złotych. Oczywiście wybrać możemy też taką, która będzie pochodziła od dobrego polskiego producenta i wtedy koszt może być niższy nawet o 100 – 150 zł.

Baterie, które wyposażone są w szereg technologii, mogą kosztować znacznie więcej. Są modele, które kosztują ponad 1000 zł. Zazwyczaj jednak są one bardzo ekologiczne a także i funkcjonalne. Wszystko uzależnione jest od zasobności naszego portfela.