Łazienka

Jaką baterię umywalkową wybrać w 2019?

łazienkowa bateria

Bateria umywalkowa razem z umywalką, szafką i lustrem tworzy strefę, która uznawana jest za najważniejszą w łazience. To w końcu właśnie tam rozpoczynamy i kończymy dzień a także to właśnie tam spędzamy najwięcej czasu i kierujemy swój wzrok od razu po wejściu. Dlatego między innymi wybór baterii umywalkowej jest tak ważny!

Wiele osób podczas wyboru kieruje się tylko kwestiami estetycznymi. Jest to jedne z największych błędów. Bateria umywalko oprócz tego, że ma ładnie wyglądać – to także powinna być przede wszystkim funkcjonalna, przyczyniać się do zmniejszenia zużycia wody a także być bezproblemowa w utrzymaniu czystości! Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by mieć baterię, która spełni nasze wszystkie wymagania!

bateria do łazienki

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu baterii umywalkowej?

Podczas zakupu baterii do umywalki powinniśmy zwrócić uwagę z jakiego materiału została wykonana – te najlepsze zrobione są z mosiądzu. Materiał ten jest ciężki i odporny na wiele negatywnych czynników.

Następnym czynnikiem, który jest ważny jest to jaką głowicę posiada bateria. Te dobrej jakości mają głowice ceramiczne, które to przez długi okres są bezawaryjne oraz sprawiają, że bateria przez wiele lat działa płynnie i nie przecieka.

Podczas wyboru baterii umywalkowej powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dany model jest ekologiczny. Baterie podczas normalnego i codziennego użytkowania powinna przyczyniać się do zmniejszenia zużycia wypływającej wody. Może być wyposażona w zwykły aerator, ogranicznik przepływu, który znajduje się na głowicy czy w termostat (www.nanolazienki.pl/Baterie-lazienkowe-c1).

Termostat odpowiedzialny jest za to, że wypływająca woda od razu po otwarciu posiada pożądaną temperaturę. Dzięki temu można uniknąć poparzenia się w kontakcie ze zbyt gorącą wodą, a także zmniejszyć znacznie jej użycie. Rozwiązaniem, które jest najbardziej ekologiczne jest zakup baterii sensorycznej – bezdotykowej. To właśnie one najbardziej oszczędzają wodę. Zakup ich wiąże się z najwyższym kosztem, jednak zwraca się on dość szybko w postaci niższych kosztów za rachunki.