Łazienka

Jaka bateria umywalkowa do misy?

W ostatnich latach możemy zauważyć, że jednymi z chętniej wybieranych umywalek są te stawiane na blat w kształcie misy. Taka umywalka posiada wiele zalet. Nie tylko ze względu na design nadaje się do praktycznie każdej łazienki, ale także jest po prostu praktyczna. Dzięki niej w małej łazience jest więcej miejsca w szafce.

A mycie zębów, twarzy czy golenie się można wykonać bardziej komfortowo ponieważ nie trzeba się chociażby tak schylać, jak to jest w przypadku standardowych umywalek. Integralną część umywalki nablatowej stanowi bateria do niej i nad jej wyborem należy się dłużej zastanowić, by była nie tylko estetyczna, ale i przede wszystkim praktyczna.

baterie umywalkowe

Bateria mocowana na umywalce czy blacie?

W pierwszej kolejności, gdy mamy wybraną umywalkę nablatową, powinniśmy zwrócić uwagę na to czy posiada ona specjalny otwór na baterię, czy baterie będzie montowana na blacie. Jest to niezwykle ważne.

Umywalki bez otworu zazwyczaj pasują do baterii umywalkowych podtynkowych, lub do baterii sztorcowych, wysokich, które montowane są na blacie. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Bateria sztorcowa, która zostanie umieszczona na blacie powinna znaleźć się tam w określonej odległości.

Nie powinna być mniejsza niż 15 cm, ponieważ może utrudniać nam chociażby mycie rąk. Nie powinna znajdować się też zbyt daleko – istniej bowiem wtedy możliwość, że wpadająca woda będzie się rozpryskiwała poza powierzchnię umywalki.

Więcej baterii umywalkowych znajdziesz tutaj – https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11

 

Bateria umywalkowa podtynkowa

Wiele osób obawia się baterii montowanych podtynkowo. A tak naprawdę, to właśnie one uchodzą za jedne z najmniej awaryjnych. Elementy, które ulegają najczęściej uszkodzeniu, w tym przypadku schowane są w ścianie i zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci. Zaletą baterii umywalkowych montowanych podtynkowo z całą pewnością jest także design.

Modele te idealnie nadają się do wnętrz nowoczesnych, w których ważna jest estetyka i niebanalne wzornictwo. Montaż baterii ściennej powinien być zaplanowany wcześniej. Sam montaż bowiem wygląda inaczej niż modeli klasycznych.