Łazienka

Jak dobrać kabinę prysznicową do łazienkowej przestrzeni?

kabina łazienkowa

Łazienka zazwyczaj nie należy do największych pomieszczeń w domu. Często jest mała, nieustawna i tym samym bardzo ciężko jest ją zaaranżować. Miejsce to powinno być ergonomiczne, a także i estetyczne. Łazienka dziś bowiem jest także wizytówką domu tuż zaraz obok salonu czy kuchni.

W przypadku najmniejszych blokowych łazienek korzystniej jest postawić na kabinę prysznicową. To właśnie kabiny zajmują znacznie mniej miejsca niż klasyczna wanna. Kabina posiada szereg zalet, których wręcz nie sposób jest wymienić. Prysznic, który trwa mniej więcej 10 minut to także spora oszczędność w zużyciu wody. Korzystając z prysznica, robimy to szybciej i wygodniej. Można wziąć szybki prysznic przed wyjściem do pracy czy szkoły i sama czynność zajmuje znacznie mniej czasu niż nawet krótka kąpiel w wannie.

prysznic

Jaka kabina do małej łazienki?

W małych łazienkach idealnie sprawdzą się kabiny narożne (tutaj kupisz kabiny prysznicowe), ponieważ to właśnie one potrafią wykorzystać praktycznie każdą wolną, łazienkową przestrzeń. Są to modele półokrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Optymalnym rozmiarem kabiny jest 80 cm. Szacuje się, że taka wielkość jest wystarczająca, by w sposób wygodny skorzystać z natrysku. W przypadku najmniejszych pomieszczeń wybrać można modele, które posiadają 70 cm. Najlepszą opcją jest jednak 90 cm. W takim przypadku nawet osoba większych rozmiarów bez przeszkód skorzysta z kabiny prysznicowej.

Podczas wyboru kabiny prysznicowej powinno wziąć się pod uwagę nie tylko jej estetykę czy rozmiar. Niezmiernie ważne są parametry techniczne, które to będą decydowały o jej trwałości czy komforcie podczas kąpieli. Pierwszą istotną cechą jest szyba, która powinna być wykonana z bezpiecznego, hartowanego szkła. W przypadku stłuczenia szkło nie zrobi krzywdy osobie się kąpiącej, tylko rozsypie na drobne kawałki. Ważna jest także specjalna, ochronna powłoka. To właśnie ona uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń. Dzięki powłoce o właściwościach hydrofobowych na powierzchni szkła nie ma widocznych zacieków, powłoka taka sprawia, że czyszczenie kabiny jest niezwykle proste.