Łazienka

Dlaczego kabina prysznicowa jest lepsza od wanny?

wanna akrylowa

Osoby remontujące łazienkę zazwyczaj stają przed dylematem związanym z jej wyposażeniem. Jednym z głównych należy wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Osoby, które nader wszystko lubią dłyugie i groące, aromatyczny kąpiele z cała pewnoścvią szybciej zdecydują się na wannę. Jednak nie zawsze jest to rozwiązanie dobre dla każdego. Jeśli zastanawiasz się czy kabina prysznicowa ma szanse w starciu z wanną – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

wanna wolnostojące

Praktyczna, estetyczna i nowoczesna kabina natryskowa!

Z całą pewnością posiadając kabinę prysznicową nie możesz liczyć na podobne odczucia, jak podczas kąpieli w wannie. Jednak możesz zyskać znacznie więcej! Nowoczesne kabiny prysznicowe zapewniają duży komfort użytkowania. Przede wszystkim wykonane są ze szkła, które jest hartowane i bezpieczne. Nawet w przypadku zbicia się powierzchni szklanej, nie zrobi ona krzywdy użytkownikowi. Jest to niezwykle ważne, gdy z łazienki mają korzystać dzieci czy osoby starsze.

Do największych zalet kabin prysznicowych należy to, że nie zajmują one dużo miejsca. Z całą pewnością mniej niż wanna. Tym samym nadają się do łazienek małych czy nieustawnych. Dla wielu osób jest to bardzo ważny argument. Łazienki, szczególnie te w blokach nie należą do dużych pomieszczeń. I to właśnie tam każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota.

Bezpieczna łazienka bez barier!

 Wymieniając zalety kabin prysznicowych nie sposób, nie wspomnieć o tym, że są one dużo bardziej bezpieczniejsze dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Można do nich wejść bez problemów. Osoby, które mają problemy z motoryką, są niepełnosprawne czy starsze podkreślają, że jednym z największych utrudnień podczas korzystania z łazienki, jest właśnie wejście do wanny. Na szczególne wyróżnienie zasługują kabiny otwarte typu Walk –

in, do których można wjechać nawet wózkiem. Przy tym modele te posiadają ciekawy, nowoczesny design i właśnie z tych względów wybierane są także do łazienek współczesnych, w których ważna jest funkcjonalność, ale i ponadprzeciętna estetyka.

Szybki, odświeżający prysznic rano lub wieczorem!

W wannie można zażyć długą, odprężającą kąpiel. Jednak na dobrą sprawę, częściej chce się skorzystać z natrysku szybko, np. przed wyjściem do pracy, szkoły czy przed pójściem spać. I to właśnie kabina prysznicowa daje taką możliwość. Dla wielu osób argumentem przemawiającym za zakupem kabiny jest koszt związany z samym użytkowaniem urządzenia. Korzystając z prysznica zużywa się znacznie mniej wody niż w przypadku wanny, którą trzeba napełnić. Przekłada się to nie tylko na krótszy czas, ale co najważniejsze na niższe rachunki. Kabina jest również urządzeniem bardziej ekologicznym, co w dzisiejszych czasach nie jest bez znaczenia.

Współczesne kabiny natryskowe różnią się od siebie nie tylko kształtem czy wielkością, ale także kolorem profili, tym samym można dopasować je jeszcze łatwiej do charakteru całej aranżacji.