Łazienka

Baterie bezdotykowe – hit czy kit?

Rynek branży łazienkowej wciąż się zmienia. Co jakiś czas wprowadzane są nowe produkty, a producenci prześcigają się, jeśli chodzi o ich funkcjonalność i zastosowanie. Jednymi z nich są baterie bezdotykowe.

Tak naprawdę na rynku pojawiły się już jakiś czas temu. Jednak wtedy spotykane były przede wszystkim w toaletach publicznych, w galeriach, kinach czy biurowcach. Dziś coraz częściej modele sensoryczne wykorzystywane są również w prywatnych łazienkach czy kuchniach. Podpowiadamy czy zakup ich jest dobrym rozwiązaniem.

bateria do umywalki

Bateria sensoryczna w kuchni

Przygotowując posiłki w kuchni często jest tak, że mamy brudne ręce. Nie jest to zbyt komfortowe. Chcąc je umyć zazwyczaj przy okazji brudzimy kurki czy uchwyt baterii. Potem jeszcze trochę czasu zajmuje nam to, nim wszystko wyczyścimy. Najgorzej, gdy w trakcie wyrabiania np. ciasta zadzwoni ważny telefon.

Są to sytuacje, gdy z całą pewnością idealnie sprawdzą się baterie sensoryczne! Czujnik w jaki wyposażona jest bateria „wyczuwa”, gdy nasze dłonie są w pobliżu i się uruchamia. Tak naprawdę ręce wystarczy umieścić pod wylewką by woda zaczęła wypływać z wylewki. W ten sposób możemy szybko umyć ręce, bez konieczności brudzenia baterii – więcej baterii do umywalki www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11

Baterie bezdotykowe w łazience

Coraz częściej w prywatnych łazienkach znajdują się baterie bezdotykowe. Okazuje się, że te modele nie tylko posiadają ciekawy design i tym samym idealnie wpisują się w trend nowoczesnego wnętrza, to jeszcze są niezwykle funkcjonalne. To właśnie te modele uznawane są za jedne z bardziej oszczędnych.

Pozwalają bowiem na największe oszczędności wody podczas normalnego, codziennego użytkowania. Pod wylewkę wystarczy podstawić dłonie, by bateria się uruchomiła. Odsuwając je, po chwili następuje zamknięcie. W ten sposób nie zmarnujemy więcej wody, niż jest nam to potrzebne. Takie rozwiązanie jest także idealnym, gdy z łazienki korzystają małe dzieci.

To właśnie one wychodząc często zapominają o zakręceniu kranu. W takim przypadku nie ma takiej konieczności. Koszt baterii bezdotykowej jest wyższy od klasycznej, jednak zwraca się on dosyć szybko w postaci niższych rachunków za zużycie wody.